Darts / 【UNICORN】U-TECH MANTIS White
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 38.89mm |
| Weight (barrel Only) | 16.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.58mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The shark cut and the grip part takes a firm
Slender form like a straight and can fly firmly
The weight of 18g is attractive
Specifications
Single weight: 16.3g
Overall Length: 38.89mm
Maximum Diameter: 6.58mm
Material: 90% Tungsten
Package Contents
Barrel 3pcs
Shaft 3pcs
Flight 3pcs
3 tips
Package design is subject to change without notice.
Please understand beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 151.51 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )