Darts / 【K.D.S】Beginner Series HIKARI KOI Louis Cheng Yu model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | KDS |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 159.48 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/22 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Taiwan manufacturer K.D.S
Close to Japan in distance and way of thinking.
A barrel manufacturer born from Taiwan's unique ideas.
From the hearing of many Taiwanese players.
K.D.S has a lineup of models with both function and design.
Beginner SERIES HIKARI KOI
It is the first model of the official player of K.D.S Malaysia, Louis Chen Yu.
The ring cut of the irregular arrangement that you can feel the presence of a simple but firm
It expresses the way you fly.
The best barrel for further step up.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum Diameter:6.3mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.35 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 124.14 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.60 )