Darts / 【DMC】Sabre Sunny SP3 Mitsuhiko Tatsunami Model Black Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.5g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Mitsuhiko Tatsunami Model Steel (commemorative for winning the Steel Darts Japan Tour 2025)
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44mm
Maximum diameter: 7mm
Barrel weight: 21.5g(including point)
Standard: Hard
Center of gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
The design of the flights and shafts may change depending on the lot.
Mitsuhiko Tatsunami Model Items
-
DMC
Sabre Sunny SP3 Mitsuhiko Tatsunami Model 2BAJPY 16,500 ( USD 103.31 )
-
DMC
Sabre Sunny SP3 Mitsuhiko Tatsunami Model Silver 2BAJPY 16,500 ( USD 103.31 )
-
DMC
Sabre Sunny SP Mitsuhiko Tatsunami Model Black 2BAJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
【L-Flight】】EZ Mitsuhiko Tatsunami Model ver.2 dimple Standard MIX JPY 880 ( USD 5.50 )
-
DMC
Sabre Sunny SP2 Mitsuhiko Tatsunami Model Bronze SteelJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
【L-Flight】】PRO Mitsuhiko Tatsunami Model ver.2 Shape MIX JPY 880 ( USD 5.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )