Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Shinji Umeda Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Multifaceted Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Stimulate the deep-rooted fans.
BIG BANG has undergone a new evolution and is now available as a DISCOVERY LABEL!
The perfection that can be felt the moment you throw it is the charm of the Umeda model.
Please experience the fit and comfort of this model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Shinji Umeda Model Items
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Shinji Umeda Model SteelJPY 11,550 ( USD 72.31 )
-
COSMODARTS
CODE METAL UNITED LABEL BIG BANG-NASA Sinji Umeda ModelJPY 29,700 ( USD 185.95 )
-
Fit Flight AIR
Sinji Umeda Model ver.2 ShapeJPY 970 ( USD 6.07 )
-
Fit Flight
Sinji Umeda Model ver.2 ShapeJPY 870 ( USD 5.44 )
-
Fit Flight Air
fif3241 Super ShapeJPY 880 ( USD 5.50 )
-
COSMODARTS
Shinji Umeda ver2 Shinji Umeda Model 2BAJPY 17,600 ( USD 110.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )