Darts / 【Bull's Fighter】THE ONE-POSEIDON Choi Minseok Model SUPER DARTS 2025 CHAMPION EDITION 2BA 18.5g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Based on the barrel design used by Choi Minseok in SUPER DARTS 2025, this special edition model has the gold color and black coating that symbolize victory, and has a sense of luxury and presence.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Center of gravity:Front
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 6 (2 sets)
Model Items
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape Black JPY 880 ( USD 5.50 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape KAMI MIX JPY 920 ( USD 5.76 )
-
【L-Flight】】EZ Choi Minseok Model ver.1 Shape MIX JPY 880 ( USD 5.50 )
-
【L-Flight】】PRO Choi Minseok Model ver.1 Shape Blue JPY 880 ( USD 5.50 )
-
Bull's Fighter
The One Seoul Choi Minseok Model Limited Edition 2BAJPY 15,950 ( USD 99.85 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Choi Minseok Model ver.1 Clear BlackJPY 3,600 ( USD 22.53 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )