Darts / 【JOKERDRIVER】CRYSTAL HYUGA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Multifaceted Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.5mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
-BEAUTILITY
We adopted a simple ring cut for a strong hook,
The polygon (11-sided polygon) is used to create a strong hook.
The nine deep vertical cuts are used as landmarks.
The deep design makes it possible to grip the vertical cuts and throw.
A simple design that specializes in minimum functionality while maintaining the JOKERDRIVER style.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 45mm
Maximum diameter: 7.5mm
Barrel weight: 20.0g
Center of gravity: Center
Standard: 2BA
MADE IN JAPAN
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Factory and tungsten itself are different from ZERO.
Barrel logo printing, package color and specifications,
The color and specifications of the package and the contents of the accessories are subject to change without notice.
The color may differ slightly from the picture depending on the way you see it or the environment.
Please understand this in advance.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )