Darts / 【one80】Tamrin Ng Model 3 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is the third model of Tamrin Ng, an active player in Hong Kong.
He has been playing with this model since last year and has won the Soft Darts Professional Tour Hong Kong, and his ability is rising rapidly.
He is also challenging steel darts, and this model comes with a conversion point in accordance with his wishes.
While maintaining the outline of the previous model, the front portion has a wider cut and the back portion has a twist cut.
Used by Tamlin Ng: SOFT 18g
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.5mm
Maximum diameter: 7mm
Barrel weight: 20g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Set Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Conversion Point x 3 (1 set)
Tamrin Ng Model Items
-
Fit Flight
Tamrin Ng ver.2 Tamrin Ng Model Shape MIXJPY 870 ( USD 5.44 )
-
one80
Tamrin Ng Soft 18gJPY 11,000 ( USD 68.87 )
-
one80
Tamrin Ng Model 3 2BA 20gJPY 17,600 ( USD 110.19 )
-
one80
Tamrin Ng Model ver.2 2BA 18gJPY 11,000 ( USD 68.87 )
-
one80
Tamrin Ng Model ver.2 2BA 20gJPY 11,000 ( USD 68.87 )
-
one80
Tamrin Ng Model ver.1 18g RainbowJPY 17,600 ( USD 110.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )